بسمه تعالی

وقتی با دوستام درمورد برخی مسایل اعتقادی ومذهبی بحث میکنیم مهمترین دلیل برای اثبات گفته هام آیات قرآن هستش. ولی بعضی از دوستان میگن : شاید قرآن تحریف شده باشه واین آیه بعدا اضافه شده باشه؟ من فکر میکنم این سوال ، سوال خیلی از هم سن وسالهای ما باشه.لذا چند تا دلیل رو که به ذهنم رسید براتون مینوسیم :

1-این دلیلهایی که ذکرمیشه با اعتقاد به این هستش که ما خدا وپیامبر(ص) وامامان (ع) را قبول داریم .(اگر کسی در این موارد اشکال داشته باشه باید بحث رو با اثبات آنها شروع کرد.)

2- وقتی از پیامبر(ص)وامامان (ع) در مورد برخی از احکام سوال میشه ، ایشان با تلاوت آیه مورد نظر وارجاع دادن به قرآن جواب آن سوال رو می دادن .این به آن معنی است که قرآن تا ابد دلیل محکمی برای خارج شدن از تحیر ورسیدن به جواب سوالات هستش واگر احتمال تحریف قرآن بود خود امام جواب سوالات را به طور کامل میداد وارجاع به آیات قرآن نمی داد.

چرا که خود امام هم می دانست که کلام ایشان به عنوان سند ودلیل بر عقاید ما خواهد بود ویکی از مهمترین دلایل وجودی امام جواب دادن به شبهات مردم وتفسیر وتبیین قرآن کریم ودعوت به صراط مستقیم است.

3- از صدر اسلام وقتی آیه ای نازل میشد کسانی بودند که در همان لحظات اول آیات را از پیامبر می شنیدند وآنرا حفظ میکردند واین مسئله تا زمان ما ادامه دارد واگر آیه ای تحریف می شد ویا کم وزیاد میشد حتما حافظان وحی به آن اشاره می کردند.

4- در موزه های کتابت( محل نگه داری کتب خطی وقدیمی ) برخی از قرآنهای قدیمی وحتی منسوب به خود ائمه وجود دارد که با مقایسه این کتب خطی با قران های فعلی تفاوتی در آنها دیده نمی شود.

5- خداوند در قرآن میفرماید : (انا نحن نزلنا الذکروانا له لحافظون) سوره حجر/ آیه 9

ترجمه ( ما قرآن را نازل کردیم وما بطور قطع نگهدار آنیم )

خداوند ، خود در این ایه ضامن سلامت قرآن از تحریفها میشود .

البته دلیلهای دیگری نیز برعدم تحریف شدن قرآن وجود دارد که من تعدادی از آنرا ذکر کردم.

اگر دلیل دیگری به نظر شما رسید در قسمت نظرات ذکر کنید.

طبقه بندی: شبهات،  اعتقادی، 
برچسب ها: تحریف، قرآن، کتب خطی، حافظان وحی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در چهارشنبه 24 فروردین 1390 توسط جمال