بسمه تعالی

سلام بر رفقای نه خیلی قدیمی.اقا چه خبر ؟ کم پیدایین. هی ما هم هستیم در خدمتتون.

امروز یه مطلبی به ذهنم رسید خواستم با شما در میون بذارم تاببینم نظر شما چیه. فکر می کردم که ما اینهمه قران خوندیم .شاید خیلی از ما ها در ماه رمضون یک ویا چند بار ختم قرآن داشتیم.برخی از مجالس هم هستند که هر ماه چند تا ختم قرآن دارن .حالا سوالی که بذهنم میاد اینه که پس چرا با اینهمه قرآن خوندن بازم تاثیر چندانی در خودمون وخانواده وجامعه مون نمی بینیم ویا کم تر میبینیم.

وقتی به خود قرآن رجوع می کنم می بینم خداوند در آیات زیادی مارو به تفکر وتدبر در آیات قرآن امر کرده وسعادت ورستگاری را برای کسانی تعریف کرده که صاحب تفکرند.در یک جمله کسانی پیروز وموفق میشن واز قرآن نتیجه می گیرن که علاوه برخوندن قرآن در آیات قرآن تدبر وتفکر داشته باشدوقرآن رو مطالعه کنن، چرا که بین خوندن یک کتاب با مطالعه آن خیلی فرق می کنه.(مطالعه همراه بافکر کردن هستش).در آیات زیادی از قرآن به این امر مهم پرداخته شده .

به عنوان مثال خداوند در سوره بقره آیه 164 می فرماید :( درآفرینش آسمانها وزمین، وآمد وشد شب وروز وکشتیهایی که در دریا به نفع مردم در حرکتند ، وآبی که خداوند از آسمان نازل کرده ، وبا آن ، زمین را پس از مردنش حیات بخشیده ، وانواع جنبندگان را در آن گسترده ساخته ، و(همچنین) در وزش بادها وابرهایی که میان زمین وآسمان قرار گرفته اند ، نشانه هایی هست ( از ذات پاک خدا ویگانگی او )برای گروهی که عقل خود را بکار می گیرند. )

البته آیات وروایات زیادی در این مورد ذکر شده ولی برای کسی که میخواهد به پیروزی نهایی برسد همین آیه کفایت می کند.

اگرنکات ویا مثالهای دیگری به ذهنتان رسید در قسمت نظرات بنویسید تا بنده ودیگران استفاده ببریم.

طبقه بندی: اعتقادی، 
برچسب ها: تفکر، تدبر، قرآن، سعادت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در سه شنبه 18 آبان 1389 توسط جمال