بسمه تعالی

سلام وعرض تبریک بمناسیت میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س).به خاطر این عید بزرگ هدیه ای برای شما آماده کرده ام که حتما خوشتون میاد.حالا تشکر لازم نیست ما که این حرفا رو با هم نداریم.

یکی از شیعیان به محضر امام صادق ( ع ) آمد دید آنحضرت در کنار گهواره کودکی گفتگو می کند، تعجب کرددوگفت: آیا با کودک نوزاد سخن می گویی؟ امام صادق (ع) فرمود: اگرتو هم مایل هستی نزد این کودک بیا وبا او گفتگو کن.

اومی گوید:کنار گهواره آن کودک نوزادرفتم .سلام کردم ، جواب سلام مرا داد، به من فرمود : نامی که برای دختر تازه متولد شده ات برگزیده ای عوض کن ،زیرا خداوند آن نام را دشمن دارد(با توجه به اینکه او چند روز قبل دارای دختر شده بود ونامش را حمیرا گذاشته بود.)

آن شخص می گوید:سخن گفتن نوزاد واطلاع اواز اخبار پنهان ، ونهی از منکر او، مرا بیشتر به تعجب واداشت ، بهت زده شدم ، امام صادق(ع) به من فرمود: تعجب نکن این کودک فرزندم موسی است خداوند از اودختری به من عنایت کند که نامش فاطمه است، او در سرزمین قم به خاک سپرده می شود وهر کس ( مرقد ) اورادرقم زیارت کند بهشت بر او واجب است.

امروز شهر قم حال وهوای خاصی داره.مردم دسته دسته از نقاط مختلف کشور برای عرض تبریک خدمت حضرت فاطمه معصومه می رسند. از امروز دهه کرامت شروع می شه .این شوروحال وقتی به اوج خود می رسه که مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی )قدم بر این خاک مقدس بگذارند .همه اقشار مردم برای دیدن رهبرشون ونایب امام زمانشون لحظه شماری می کنند.این حس رو می تونی به راحتی بفهمی چون هر کجا که می ری مردم از همدیگر می پرسند که تاریخ وساعت  ورود رهبر انقلاب کیه؟ خلاصه دهه کرامت امسال قم با شهرهای دیگه واقعا متفاوته. جاتون خالی...  

 

طبقه بندی: اعتقادی،  اخلاقی،  اجتماعی، 
برچسب ها: حضرت معصومه(س)، مقام معظم رهبری، قم، دهه کرامت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در شنبه 17 مهر 1389 توسط جمال