سلام خوب هستین؟ احوال رفقای قدیم وجدید چطوره ؟ امروز یه حرف حساب از یه وجود نورانی توجهم رو جلب کرد. برای همین حیفم اومد به شما نگم. آخه این سخن اونقدر زیبا وپرمحتواست که باید به گوش همه مردم دنیا برسه. حالا گوش بده تا برات بگم: امام باقر(ع) فرمودند : (( ایما عبد من عبادالله سن سنه هدی کان له اجر مثل اجرمن عمل بذلک ، من غیر ان ینقص من اجورهم شی ء  ))

ترجمه وتوضیح : هر کس از بندگان خدا یک روش وسنتی را که موجب هدایت انسانها بشود پایه ریزی کند ، بعد از اوهرکس که ازاین روش پیروی کرده وبه آن سنت عمل کند ، این شخص بنا گذار هم اجر وثواب خواهد برد.بدون اینکه ثوابی از دیگران که عامل به این سنت شده اند کم شود.

مثلا اگه برنامه ریزی کنیم که هرروز جمعه به یکی از فامیل که کسی بهش سر نمی زنه وتنهاست سر بزنیم وکم کم بقیه فامیل ودوستان از این روش زیبا از ما تبعیت کنن. یا با یک روش خاصی وابداعی جلویه اسراف را در زندگی خودمان بگیریم واین روش رو ترویج کنیم. یا با حجابی کامل وزیبا در جامعه حاضر بشیم وخیلی از موارد دیگر.

البته اگر یک سنت بد وزشت وگناهی را پایه گذاری کنیم در گناه کسانی که ازما یاد گرفته اند نیز شریکیم . مثلا مهریه دخترم را سال تولد اوقرار می دهم واین یه روش نادرست در فامیل رواج پیدا می کند.

البته اگر کسی توبه کند با شرایط خاصی می تواند نجات یابد که در رحمت الهی باز است.

شما میتونید در کامنتی که میذارید شیوه های خوب دیگه ای رو معرفی کنین.

طبقه بندی: اخلاقی،  اعتقادی، 
برچسب ها: عمل نیک، سنت، گناه، ثواب،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در سه شنبه 6 مهر 1389 توسط جمال