بسمه تعالی

سلام به همگی .بله تعجب نکنید گوش شیطون کر ما دوباره اومدیم.این بار شاید بمونم.البته قصد دارم بمونم حالا ببینیم خدا چی می خواد .از خودت بگو حالت چطوره؟ توپ توپی؟ با ماه رمضون چطوری ؟روزه میگیری؟نق هم می زنی یا نه؟ من که خیلی هارو می بینم که هم روزه می گیرن وهم نق می زنن که بابا این چه عبادتیه که خدا برامون واجب کرده ؟ اخه گرسنه موندن هم شد عبادت؟نمی شد حالا شبارو روزه میگرفتیم؟ وحرفایی از این قبیل.

برای روشن شدن موضوع خدمت خدا رسیدیم که باباجون شما فرمودین که باید روزه بگیریم؟ ببخشین می شه بگین چرا؟

خدا هم در جواب من آیه 183 سوره بقره رو فرمودند: ( یا ایها الذین آمنوا کتب علیکم الصیام کما کتب علی الذین من قبلکم لعکم تتقون )

1-باورتون نمی شه خدا ما رو با چه صفتی صدا می زنه (ای کسانی که ایمان آورده اید )این جمله خیلی با محبت وفاز مثبته که خدا با این الفاظ با بنده خود صحبت میکنه.

2- (کتب علیکم الصیام ) یعنی روزه بر شما واجب شده . حالا تو دلم میگم عجب بدبختی گیر کردیم .اگه مسلمون نبودیم از اینجور عبادات خبری نبود که...داشتم به این چیزا فکر میکردم که خدا وند فرمود:

3- (کما کتب علی الذین من قبلکم ) یعنی همونطوریکه به امتهای قبل از شما مثل یهود ومسیحیان واجب شده بود واونا هم روزه می گرفتن برا شما هم واجب شده . حالا شاید شکل روزه گرفتن ما با اونا فرق بکنه ولی در کل روزه در امتهای پیشین هم بوده.

حالا قربونت برم خدا این روزه گرفتن هم شد کار .بالاخره باید یه فایده ای داشته باشه .گرسنه موندن ،تشنه موندن وبعضی محدودیتها ی دیگه .داشتم میگفتم که به آخر آیه اشاره کرد که جواب همه این حرفا بود.

4- (لعکم تتقون )شاید که پرهیزکار شوید. حالا در گوشی خدمتتون عرض کنم منظورشون این بود که شاید که آدم بشین .

یعنی فرقی بین ما وبقیه جانداران باشه.وقتی نفس ما میگه من میخوام از اون میوه بخورم وما بهش میگم نه یعنی میخوام عنان نفسمون در دست خودمون باشه وهمین باعث جدایی انسان از حیوانات میشه.این نه گفتن ها به نفس خودمون باعث می شه در جاهایی که دلمون ما رو به بعضی کارهایی که خدا دوست نداره ،دعوت میکنه ، خیلی راحت بهش نه بگیم .در کل ماه رمضان برای تمرین بله گفتن به خدا ونه گفتن به شیطان هستش.

ما گفتگومون با خدا به پایان رسید اگه سوالی داشتین بپرسین تا در اسرع وقت از خدا بپرسم وبهتون بگم.

طبقه بندی: شبهات،  اخلاقی،  اعتقادی، 
برچسب ها: روزه،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در دوشنبه 25 مرداد 1389 توسط جمال