بسمه تعالی

امروز داشتم فیلم کتاب قانون رو نگاه می کرد.فیلمی بود که هرکی نگاه کرد از یه جنبه وبعدش میگفت . یکی میگفت ایرانی هارو مسخره کرده. یکی میگفت مقدسات رو به سخره گرفتن. یکی میگفت راست میگه ما اینطوری هستیم دیگه. حقیقت تلخه.وووو

اما به نظر من از یه دیدوجنبه فیلم خوبی بود البته از دیدگاه من. در این فیلم منظور نویسنده به نظر من این بود که کسی که با علم به قوانین اسلام اونو بپذیره بهتر از کسایی هستند که اسما ودر شناسنامه مسلمانن ولی در عمل بویی از اسلام نبردن. وجالب این جاست که وقتی هم بهشون تذکر میدی ناراحت میشن ودر واقع امر به معروف ونهی از منکر واجبه ولی برای دیگران .اگه بقیه اشتباه کردن برما واجبه که به اونا  بگیم این کارو نکن ولی وقتی خودمون این کارو کردیم نباید بهمون بگن.

معنی ( لااکراه فی الدین ) این بود که همه خودشون دین رو انتخاب کنن ودر انتخاب اصل دین تقلید نکنن ودر بقیه آیه خداوند میفرماید  ( قد تبین الرشد من الغی )  راه رشد وتعالی اشکار وروشن است .یعنی اگه با انصاف تحقیق کامل  بکنیم می بینیم که اسلام بهترین دینه ودینی که مورد رضایت خداست اسلامه(البته اینو خود پروردگار در قران فرموده) .در این صورت هست که ما باجان ودل به این قوانین وکتاب قانون اسلام که قران باشد عمل میکنیم .

نظر شما چیه؟؟؟؟

طبقه بندی: اجتماعی،  اخلاقی،  شبهات، 
برچسب ها: کتاب قانون، دین، اکراه،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در سه شنبه 27 بهمن 1388 توسط جمال